Kdo jsem


Člověk se rodí s potřebou být milován a nikdy z ní nevyroste.

F. A. Clark

Šárka Beranová

Jmenuji se Šárka Beranová a spolu s manželem a tříletým synem bydlíme v jedné malé vesničce kousek od Plzně. Na zahrádce si pěstujeme vlastní ovoce a zeleninu, doma používáme co nejméně chemie a celkově se snažíme o udržitelný životní styl.

S příchodem syna Olíka se nám změnil život od samých základů. V rámci výchovy jsme si zvolili kontaktní a respektující rodičovství bořící staré, již nefungující vzorce, které si většina z nás nese ze svého dětství. Jsme nadšení z toho, v jak citlivou, vnímavou a empatickou osobu náš syn vyrůstá.

Šárka Beranová Dula a Aromaterapeutka

Můj život nebyl vždycky tak růžový

Život ke mně byl od malička poněkud tvrdý. Narodila jsem se v šestém měsíci a moje první „kroky“ vedly z inkubátoru rovnou do kojeneckého ústavu, takže jsme své biologické rodiče nikdy nepoznala. Nicméně právě tato zkušenost mě později naučila, že není důležité jen to, jak se o své děti staráme po jejich narození. Jako zcela zásadní vnímám období těhotenství (to, jak maminka vnímá miminko v bříšku) a to, jaký žena zažije porod.

Miminka mě fascinovala už jako dítě

Pamatuji, že jsem jako malá zbožňovala miminka. Moji nejoblíbenější knihou tak nemohla být žádná jiná, než „Naše dítě“.  Dodnes si dokážu přesně vybavit její černobílou obálku i to, jak jsem v ní se zaujetím listovala, i když jsem tehdy ještě neuměla číst.

Image

Zásadní byl pro mě vlastní porod

Těhotenství a porod našeho syna mě ještě víc utvrdil v tom, že se při své profesi chci věnovat těhotným ženám a jejich miminkům. Přála jsem si, abych jednou mohla doprovázet ženy k porodům a navracet jim jejich sílu.

Tu neuvěřitelnou sílu, která dříme v každé z nás.

Okouzlila mě také aromaterapie

Jak syn rostl, propadla jsem kouzlu aromaterapie, který s velkým úspěchem využíváme dodnes. Už mnohokrát nám pomohla nejen k podpoře spánku, ale i při různých nemocích. A protože mě opravdu nadchla, rozhodla jsem se pro její studium na pražském Institutu aromaterapie.
Image

Za všechno mohl první namíchaný olej

Úplně první olej, který jsem namíchala, byl určený pro moji kamarádku jako doplněk k porodu. Najednou mi to do sebe všechno zapadalo, a tak jsem se stala dulou. Nyní provázím ženy na jejich cestě těhotenství, porodu a šestinedělí.
Chci si sjednat schůzku

Kontakt a rezervace

Rezervační systém
+420 773 209 553

Přijďte za mnou

V úterý a středu

Ateliér Vlny dechu 
Dům U Kotvy, Bezručova 29 - Plzeň

K dispozici jsem vám také online

Podporu poskytnu také formou on-line konzultací.

dula@sarkaberanova.cz
Image