Dětské baby masáže – dotek, který spojuje rodiče a miminko

Když poprvé držíte své právě narozené miminko v náručí, nemůžete uvěřit, že už je tady. Neváží příliš mnoho, a přesto vás jeho přítomnost naplňuje láskou k němu a k životu. Jeho drobná hlavička tak příjemně padne do vaší paže a bude na vás hledět s tak nevinnou zvědavostí, že je nemožné ho na první pohled nemilovat.

Vědecké poznatky o důležitosti dotyku

Když se kojenec dotýkáme, vyvolává to v mozku reakci, která způsobuje uvolňování hormonů, jako je oxytocin. Oxytocin je někdy nazýván „hormonem lásky“, protože podporuje vytváření vazeb a připoutání (bonding). Má také uklidňující účinky, což může pomoci snížit hladinu stresu u rodičů i kojenců.

Vědecké poznatky o doteku jsou pro nás celkem novinkou, tato oblast nebyla dříve vůbec prozkoumaná, ale je jasné, že dotek hraje důležitou roli ve vazbě mezi rodičem a dítětem dětská masáž je skvělým způsobem, jak do vztahu s dítětem zapojit dotek.

Výhody masáže kojenců

Pokud jde o kojence, má masáž celou řadu výhod, které jim mohou pomoci v jejich vývoji. Masáž může například pomoci zlepšit krevní oběh a trávicí systém kojence. Kromě toho může masáž také pomoci zmírnit plynatost nebo kolikové bolesti, které může kojenec pociťovat. A konečně, pravidelné masáže mohou pomoci podpořit vazbu mezi kojencem a jeho rodičem nebo třeba i babičkou, nebo dědečkem.

masa miminek Plzeň

Tipy pro rodiče

Není žádným tajemstvím, že miminka milují doteky. Výzkumy dokonce prokázaly, že doteky jsou pro jejich vývoj zásadní. Dětská masáž je jedním ze způsobů, jak zajistit toto důležité fyzické spojení zajistit.

Dětská masáž je nejen zážitkem, který sbližuje, ale má také řadu zdravotních výhod pro dítě i rodiče. Dětská masáž může například pomoci zlepšit trávení, zmírnit plynatost, snížit koliky a posílit imunitu. Masáž může také podpořit relaxaci a lepší spánek dítěte i rodiče.

Jak tedy začít? Přihlaste se ke mě na kurz dětské masáže, ukáži Vám jak na to.